Finał i gala IV edycji konkursu

„Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”- edycja 2019

W dniu 11 października 2019 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się finał i gala wręczenia nagród i wyróżnień w IV edycji konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”- edycja 2019.

 

 

 

Konkurs skierowany był do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego. Miał na celu zaprezentowanie potencjału przyrodniczego, kulturowego i turystycznego sołectw, inspirowanie i integrowanie małych grup społecznych, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody, wyszukiwanie nowych ciekawostek turystycznych, a także aktywizowanie mieszkańców miasta do odwiedzenia tych urokliwych i niesamowitych miejsc oraz korzystania z wielu interesujących wydarzeń odbywających się na terenie sołectw.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i nadsyłanych jest na niego wiele projektów, z których każdy jest interesujący i oryginalny. Na tegoroczną edycję nadesłano 56 projektów, z których do II etapu wybrano 30 najlepszych.

W ramach I etapu konkursu uczestnicy nadsyłali projekt zawierający informacje o sołectwie w formie folderu zachęcającego do odwiedzenia sołectwa, promującego jego walory przyrodnicze, historyczne, kulturowe i krajobrazowe, natomiast podczas II etapu odbyła się degustacja potraw kuchni staropolskiej lub regionalnej w formie II dania na ciepło z wykorzystaniem drobiu oraz deseru.

Podczas gali zostały wręczone nagrody oraz statuetki wszystkim laureatom konkursu.

Uroczystość uświetnili wokalnym występem artystycznym studenci Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.  

 

Małgorzata Walicht

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska