16 cze 2021

Finał konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Troje uczestników konkursu siedzi przy wspólnym stole w sali i rozwiązuje zadanie. 9 czerwca odbył się finał ogólnopolski konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Trzyosobowa drużyna reprezentująca województwo wielkopolskie zajęła VIII miejsce, co jest ogromnym sukcesem z uwagi na bardzo wysoki poziom konkursu.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązywaniu testu składającego się z 25 pytań z zakresu biologii, geografii, ochrony przyrody, zbiorowisk leśnych oraz parków krajobrazowych z terenu Polski. Kolejnym etapem było rozpoznawanie ze zdjęć roślin i zwierząt chronionych jak i gatunków pospolitych oraz grzybów. W ostatniej części uczniowie wspólnie rozwiązywali zadanie praktyczne, gdzie musieli wykazać się znajomością czytania mapy jak i wyznaczania przebiegu trasy wycieczki i azymutów. 

W tym roku nasze województwo reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera z Budzisławia Kościelnego (Powidzki Park Krajobrazowy), w składzie: Dominika Kozłowska, Jessica Teodorczyk oraz Tomasz Warachewicz. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Marzena Fedorowicz.

Organizatorem finału i tegorocznym koordynatorem ogólnopolskim był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Więcej informacji o wynikach XX edycji konkursu można przeczytać na stronie: https://www.parkikrajobrazowe.pl/xix-edycja-konkursu-ppkp-2020-2021/

Gratulujemy i dziękujemy za udział naszym uczestnikom!

Powiększenie
Kontrast