Aktualności

26 lip 2019

Zapraszamy Na Manowce do Pszczewskiego Parku Krajobrazowego

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza na dziewiąty spacer z cyklu „Na manowce”, który odbędzie się 17 sierpnia br. w Pszczewskim Parku Krajobrazowym pn. „Kraina źródlisk i rzeki płynącej do tyłu”.

Zbiórka o godz. 10:00 przy wejściu na teren Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej  w Mniszkach. Około 5-kilometrowa trasa rajdu poprowadzi ścieżką edukacyjną, wzdłuż fragmentu rzeki Kamionki płynącej w głębokiej polodowcowej dolinie. Trasa przetnie rzekę koło dawnego młynu wodnego w Mniszkach a następnie poprowadzi lasem przy kilku użytkach ekologicznych. Przy trasie znajdują się liczne śródleśne oczka i źródliska, których wody zasilają Kamionkę. Przy leśniczówce Papiernia, gdzie rozgościła się rodzina bobrów, po raz kolejny przekroczy Kamionkę i zawróci przez pola i łąki do Mniszek. Planowana powrót do  Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach o godz. 12:00. Podana godzina zakończenia jest orientacyjna.

Radzimy zabrać ze sobą odzież dostosowaną do warunków atmosferycznych oraz pełne, nieprzemakalne obuwie.

Zgłoszenia na spacer prosimy wysyłać mailowo na adres pszczewski@zpkww.pl do 15 sierpnia br., po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem.
https://www.zpkww.pl/turystyka/spacery-na-manowce/

Powiększenie
Kontrast