Aktualności

19 czerwiec 2019

Zapraszamy „Na manowce” do Przęmęckiego Parku Krajobrazowego

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w siódmym spacerze z cyklu „Na manowce”, który odbędzie 29 czerwca br. w Przemęckim Parku Krajobrazowym pn. „Lato w Tłuczni”.

Zbiórka o godz. 10:00 na parkingu przy Leśniczówce Tłucznia, przy miejscowości Zaborówiec. Przed nami 10 kilometrów trasy, w trakcie której zapoznamy się z bioróżnorodnością Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Odwiedzimy min. cenne siedliska fauny i flory wodno-błotnej, tajemnicze jeziora i leśne ostępy. Zapraszamy na spotkanie z kanią rudą, wilkiem i rosiczką. Teren parku krajobrazowego znajduje się w obrębie krainy pojezierza leszczyńskiego, ukształtowanego podczas ostatniego zlodowacenia w fazie jego najdalszego zasięgu, dlatego z pewnością docierając na start i w trakcie rajdu, urzeknie Was okoliczny krajobraz. 

Radzimy zabrać ze sobą wygodne buty, środki przeciw owadom oraz wodę pitną.

Zgłoszenia na spacer prosimy wysyłać mailowo na adres przemecki@zpkww.pl do  27 czerwca br., po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem.

 

 

 

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

 

Powiększenie
Kontrast