Aktualności

29 mar 2019

Zajęcia na przywitanie wiosny

W dniu 22 marca br. mieliśmy wielką przyjemność spotkać się z wychowankami przedszkola przy Zespole Szkół w Biedrusku. W programie naszej wizyty znalazła się prezentacja na temat leśnych zwiastunów wiosny pt. „Najpiękniejsze kwiaty wiosny” oraz  wspólny wyjazd do Parku Podworskiego W Radojewie.

W trakcie wycieczki przedszkolaki miały okazję poznać kilka gatunków geofitów aspektu wiosennego, w tym kwitnące osobniki: rannika zimowego, kokorycz wątłej, fiołka wonnego, złoci żółtej, miodunki  ćmy i lepiężnika różowego oraz gatunku który wzbudził największe emocje czyli przylaszczki pospolitej. Na uwagę zasługują niepozorne ale niezwykle pięknie kwiaty wiązów polnych rosnących na skraju parku od strony pól.

Dzieci wykazały się wyjątkową sprawnością bez szwanku przemierzając bagniste wywierzysko ze stanowiskiem lepiężnika, zdobywając „wzgórze głazów”, i pokonując  przeszkody terenowe na grobli miejscowych stawów. Przy jednym zbiorników rośnie olbrzymi, ustanowiony pomnikiem przyrody, platan klonolistny. Okazał się on wdzięcznym tłem dla pamiątkowej fotografii.

W pewnym momencie odnieśliśmy wrażenie że z jednej dziupli coś nas obserwuje, ale co to było nie wie nikt.

Bardzo serdecznie dziękujemy podopiecznym przedszkola w Biedrusku za uwagę i aktywność w czasie prelekcji oraz wspólną przygodę w lesie. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do kierowniczki przedszkola pani Kariny Grajek kjtóra zorganizowała spotkanie a w trakcie zajęć opiekowała się dziećmi wraz innymi wychowawczyniami, którym również bardzo dziękujemy.

Artur Golis

 

 

Powiększenie
Kontrast