Aktualności

9 wrz 2019

Za nami kolejny spacer z cyklu „Na Manowce” – Sierakowski Park Krajobrazowy

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom sobotniej wędrówki w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Na szczęście pogoda dopisała, choć prognozy nie napawały optymizmem. Rajd wokół Chalina pozwolił nam zapoznać się z kilkoma leśnymi zbiorowiskami: olsów, grądów, łęgu, buczyny i borów. Przejście śródpolnymi alejami dało sposobność poznania wielu taksonów dzikich drzew i krzewów w tym owocodajnych, spośród których skosztowaliśmy 18 gatunków. Szczególnym doświadczeniem smakowym była konsumpcja owoców licznych odmian jabłoni przydrożnych i zgromadzonych w małej kolekcji założonej koło OEP Chalin. Spotkanie zakończyliśmy na śródleśnym torfowisku, gdzie podziwialiśmy rosiczki, czermień błotną oraz zbieraliśmy jagody żurawin. Niezapomnianym doznaniem było przejście po kołyszącym się ple mszarnym (torfowcowym).

W rajdzie uczestniczyło 20 osób. Serdecznie gratulujemy tym spośród przybyłych, którzy odebrali brązowe odznaki „Przyjaciół parków krajobrazowych Wielkopolski”, bowiem zgodnie z regulaminem akcji, byli obecni na co najmniej czterech spacerach. Już dziś zapraszamy  na kolejny spacer z cyklu na Manowce, który odbędzie się 19 października na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego, szczegóły wkrótce!

 

Artur Golis

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast