Aktualności

6 sierpień 2017

XVIII Wielkopolski Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

320 maja br. na trasie Wrąbczynek-Pyzdry 27 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z 16 powiatów Wielkopolski wzięło udział w XVIII Wielkopolskim Rajdzie MDP.

To kolejny rajd organizowany we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Tym razem trasa rajdu przebiegała na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. W rajdzie uczestniczyła młodzież w wieku 12-18 lat.

Celem wielkopolskiego rajdu MDP jest: doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja turystyki w Wielkopolsce, poznawanie historii Kraju i Wielkopolski, popularyzacja wiedzy o ochronie przyrody, w tym o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym, pogłębianie wiedzy z dziedziny pożarnictwa i co najważniejsze dobra zabawa.

Tym razem młodzież miała do wykonania 11 zadań: test wiedzy o książce Chłopi Władysława Stanisława Reymonta, test wiedzy o Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym, konkurencja medyczna, zadanie przyrodnicze przygotowane przez ZPKWW, rozwinięcie bojowe, wiązanie węzłów pożarniczych, konkurencja sprawnościowa sztafeta pożarnicza, konkurencja sprawnościowo-sportowa, strzelanie z wiatrówki, test wiedzy o historii Pyzdr, QUEST wyprawa odkrywców Pyzdry Kazimierza Warte.

Zwycięzcami Rajdu zostały:

  1. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Olszowa (pow. kępiński)
  2. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Wronki (pow. szamotulski)
  3. Sekcja I Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Pyzdry (pow. wrzesiński)

Uczestnikom rajdu dziękujemy za wzorową postawę i dobrą atmosferę mimo niezbyt sprzyjających tego dnia warunków pogodowych.

Piotr Basiński

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast