Aktualności

24 maj 2017

XIV Rajd „Puszcza Wpuszcza” edycja 2017

Rajd „Puszcza Wpuszcza” (XIV edycja) odbył się w dniu 21 maja na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic. Na mecie zjawiło się blisko 400-stu uczestników, którzy maszerowali, biegli lub jechali rowerami w ramach  9 wytyczonych tras rajdowych – rowerowych, nordick walking i biegowych. Na mecie rajdu organizatorzy przygotowali dla wszystkich  posiłki regeneracyjne. Chętni uczestnicy wzięli również udział w teście wiedzy przyrodniczej którego celem było sprawdzenie wiadomości na temat form ochrony przygody i znajomości podstawowych pojęć biologicznych i ekologicznych. Pośród osób które zdobyły najwięcej punktów rozlosowano nagrody rzeczowe. W ramach atrakcji zorganizowano także pokaz sokolniczy i turnie strzelniczy.

Organizatorem rajdu był Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”  we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Artur Golis

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast