Aktualności

18 gru 2016

Wernisaż wystawy Wielkopolska Press Photo 2016

wernisaz-wystawy-wielkopolska-press-photo-2016-1Dnia 28 listopada br. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej Wielkopolska Press Photo 2016, połączony z podsumowaniem całego konkursu i wręczeniem nagród wszystkim laureatom.Konkurs Wielkopolska Press Photo został zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK) we współpracy z licznymi podmiotami. W wernisażu wystawy wzięli udział przedstawiciele licznych instytucji, w tym również reprezentant Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego (współorganizatora przedsięwzięcia) oraz liczne osoby ze środowiska fotograficznego Poznania i regionu. W trakcie wernisażu zwycięzcom konkursu wręczono nagrody i dyplomy. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać nagrodzone prace na wystawie. Ostatnim punktem programu, który stanowił niespodziankę dla uczestników, był wernisaż oddzielnej wystawy przewodniczącego jury Marka Lapisa, który stanowił również okazję, żeby wysłuchać jego refleksji na temat roli fotografii i fotografa we współczesnym świecie.

Wystawa Wielkopolska Press Photo 2016 można podziwiać w siedzibie WBPiCAK (ul. Prusa 3 w Poznaniu) do końca roku. Z ponad 1100 zdjęć przysłanych na konkurs przez 75 autorów, na wystawie można obejrzeć 39 zdjęć pojedynczych i 21 zestawów – 28 autorów, w tym wszystkie nagrodzone i wyróżnione. Do końca roku w tym samym miejscu czynna będzie również wystawa zdjęć Marka Lapisa.

Więcej informacji o konkursie, w tym szczegółowe wyniki, refleksje jurorów, relację z wernisażu i katalog pokonkursowy znaleźć można na stronie głównego organizatora.

Piotr Basiński
(na podstawie materiałów organizatora)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast