Aktualności

3 lt. 2020

Warsztaty zimowe w OEP w Lądzie

W dniach 27 – 31.01.2020r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbyły się Warsztaty Zimowe, w których udział wzięły dzieci i młodzież z Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej w Lądzie. Dzięki zwiedzaniu wystawy przyrodniczej, zajęciom tematycznym oraz przyrodniczym podchodom terenowym, uczestnicy warsztatów poznali gatunki  fauny i flory Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcie manualne, w czasie których dzieci wykonywały motyle metodą origami, przypinki-myszki na drewnianej klamerce, recyklingowe karmniki dla ptaków z plastikowych butelek, czy też malowały figurki gipsowe z wizerunkiem zwierząt i roślin.

W ramach warsztatów zorganizowano wycieczkę autokarową do Zagórowa. Uczestnicy mogli wziąć udział w spacerze historycznym po mieście z przewodnikiem – Panem Łukaszem Parusem, dyrektorem Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie. Następnie o dobre nastroje zadbał film animowany pt. „Urwis”.

Zróżnicowany program zajęć, łączący zabawę z nauką sprawił, że uczestnicy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział we wszystkich punktach programu. Dziękujemy za miło spędzony czas!

 

Anna Manikowska

Dorota Kinast

Mariola Marciniak

Krzysztof Stachurski

 

Powiększenie
Kontrast