Aktualności

30 lip 2019

Obozy edukacyjne w OEP Ląd

W dniach 9-21 lipca w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zorganizowano dwa obozy edukacyjne dla dzieci i młodzieży z wielkopolskiej miejscowości Granowo. Program kolonii oferował szereg atrakcji, których głównym celem było poznanie przyrody i zabytków najbliższej okolicy, a także integrowanie ze sobą uczestników.
Obozowicze nie tylko w teorii, ale również w praktyce dzięki wycieczkom autokarowym i pieszym poznali wartości przyrodniczo-kulturowe Nadwarciańskiego i Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Dodatkowo koloniści zapoznali się z fauną i florą pobliskiego starorzecza, Rydlowej Góry oraz wydm śródlądowych. Nie zabrakło również lekcji historii w trakcie zwiedzania ośrodków kulturalnych takich jak: Pocysterski Klasztor w Lądzie, Muzeum Regionalne Ziemi Pyzdrskiej,  przejście graniczne w Anastazewie, dawny Pałac Biskupów Poznańskich w Ciążeniu czy Izba Pamięci Wsi, Młynarstwa i Rolnictwa z zabytkowym wiatrakiem w Budzisławiu Kościelnym. Ponadto na terenie Ośrodka zorganizowano warsztaty manualne polegające na własnoręcznym wykonaniu naczyń z gliny, koszyków z wikliny, a także pamiątkowej kartki z wakacji.  Poza tym uczestnicy obozu mieli możliwość wcielenia się w rolę średniowiecznych mieszkańców Lądu poprzez strzelanie z łuku do tarczy czy rozpalanie ogniska, w trakcie którego pieczono smakowite kiełbaski. Uzupełnieniem atrakcji były zajęcia sportowe na świeżym powietrzu  oraz plażowanie i zażywanie kąpieli w wodach Jeziora Powidzkiego. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Dorota Kinast
Anna Manikowska
Mariola Marciniak
Krzysztof Stachurski
Włodzimierz Marciniak
Patryk Janicki

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast