Aktualności

21 sty 2021

„Na Manowce – spacery po wielkopolskich parkach krajobrazowych 2021″ AKTUALIZACJA TERMINÓW

Baner z napisem "Planujemy powrót cyklu "Na Manowce - spacery po parkach krajobrazowych Wielkopolski 2021"Zapraszamy na czwarty już cykl bezpłatnych spacerów przyrodniczych „Na Manowce”, który planujemy w 2021 roku na terenie 14 wielkopolskich parków krajobrazowych.Czy się odbędą? Tego nie wiemy. Obecny rok jest wielką niewiadomą, jednak mamy ogromną nadzieję, że uda nam się wspólnie przemierzyć i odkryć kolejne zakamarki naszych parków.  Odznaki PRZYJACIELA PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH czekają!

W trakcie spacerów pracownicy ZPKWW jak zwykle opowiedzieliby o celach ochrony parków krajobrazowych oraz zagrożeniach występujących na ich terenie, przybliżyliby również cenne przyrodniczo i kulturowo miejsca. Taka wycieczka to wspaniała okazja na zapoznanie się z pięknem wielkopolskich krajobrazów, poznanie nieznanych dotąd miejsc i ludzi! Nie możemy zapewnić pogody, ale na pewno towarzyszyć nam będzie miła atmosfera!

Szczegóły dotyczące zapisów oraz plan spacerów znajduje się w regulaminie.

Regulamin_Na-Manowce-2021

 

Termin*

Park krajobrazowy/
długość trasy
Miejsce zbiórki Przewodnicy do których należy kierować zgłoszenia i terminy zgłoszeń
Nadchodzące:

2 października
Europejskie Dni Ptaków

Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka/11 km Trzaskowo, przystanek autobusowy Jan Kaczmarek, 
jan.kaczmarek@zpkww.pl (zapisy do 30.09)
23 października
Dzień Krajobrazu
Powidzki Park Krajobrazowy/10 km Przy Ośrodku Wypoczynkowym
w Skorzęcinie
Dorota Kinast
dorota.kinast@zpkww.pl (21.10)
20 listopada Lednicki Park Krajobrazowy/10 km Parking przed cmentarzem w Sławnie Artur Golis artur.golis@zpkww.pl (18.11)
11 grudnia
Dzień Ryby
Nadgoplański Park Tysiąclecia/10 km Parking przy plaży publicznej na północnym skraju jeziora Skulska Wieś Artur Grześkowiak artur.grzeskowiak@zpkww.pl (09.12)

 

 

Powiększenie
Kontrast