Aktualności

23 czerwiec 2017

Maj w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie

W miesiącu maju w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie wrzało jak w ulu. Ośrodek, w celach edukacyjnych, odwiedziło 693 dzieci wraz z opiekunami, w tym 203 na 3-dniowych zielonych szkołach i 490 na zajęciach jednodniowych.

W zajęciach wzięły udział głównie dzieci  ze szkół podstawowych, ale także z przedszkoli i gimnazjów zlokalizowanych na terenie Wielkopolski. Coraz większy udział w zajęciach edukacyjnych mają też osoby niepełnosprawne – czyste powietrze i przebywanie na łonie natury z pewnością poprawiają efekty rehabilitacji.

Uczestnicy zajęć zwiedzali ekspozycję przyrodniczą, chodzili wytyczonymi ścieżkami edukacyjno-przyrodniczymi, brali udział w grach terenowych, pokazach kowalstwa i ceramiki oraz zajęciach plastycznych. Nowością dla grup pobytowych było malowanie planet układu słonecznego, które będą mogli zawiesić w klasach.

Pogoda i samopoczucie dopisywało – wszyscy deklarowali chęć rychłego powrotu do Chalina.

Jacek Wendzonka

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast