Aktualności

5 sierpień 2017

IX Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”

W maju zakończył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska” organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu.Pierwszy etap konkursu odbył się we wtorek 21 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu. Po raz kolejny w rywalizacji wzięli udział uczniowie z różnych zakątków Wielkopolski, zarówno z dużych miast (m.in. Poznań, Kalisz, Leszno, Piła), jak i z mniejszych miejscowości (np. Chocicza, Gizałki, Racot, Lisiec Wielki). Wiele szkół wystartowało w konkursie już po raz kolejny. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w przeciągu 45 minut testu złożonego z 11 zadań. Ostatecznie, po sprawdzeniu prac konkursowych udział w następnym etapie konkursu zapewniło sobie 21 uczestników z 14 szkół, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

W dniach 18-20 maja br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbył się drugi etap konkursu połączony z wycieczkami i warsztatami. Pierwszego dnia pobytu tj. 18 maja zadaniem uczestników konkursu była prezentacja uprzednio przygotowanego projektu jednodniowej wycieczki szkolnej, zorganizowanej w formie gry miejskiej, której trasa obejmuje jedną lub kilka form ochrony przyrody z terenu Wielkopolski.

Po zakończeniu całodziennej konkursowej sesji prezentacyjnej uczestnicy konkursu wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach „Zielona integracja”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 19 maja 2017 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  1. miejsce – Anna Buksakowska – Gimnazjum w Gołańczy
  2. miejsce – Agata Kretschmer – Zespół Szkół w Kąkolewie
  3. miejsce – Adrian Krysiak – Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile

wyróżnienie: Daria Baczkowska – Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile

wyróżnienie: Anna Leśna – Gimnazjum im. Władysława St. Reymonta w Kołaczkowie

wyróżnienie: Jakub Szymański – Zespół Szkół w Dąbiu

nagroda publiczności: Agata Kretschmer z Zespołu Szkół w Kąkolewie

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy oraz wszyscy opiekunowie otrzymali dyplomy oraz książki.

Po zakończeniu uroczystości uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się na wycieczkę krajoznawczo-przyrodniczą do Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Trasa wycieczki prowadziła z ośrodka w Lądzie przez Powidz i  Mieczownicę. Następnego dnia od rana zwiedzali pocysterski klasztor w Lądzie, a także brali udział w zajęciach z języka migowego oraz warsztatach wikliniarskich.

Anna Basińska

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast