Aktualności

26 czerwiec 2017

IX Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny – Pobiedziska 2017

Dnia 10 czerwca br. odbył się kolejny – IX Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny. Jak co roku w ramach tego wydarzenia zorganizowano szereg atrakcji. Na placu szkolnym ZS w Pobiedziskach zostały postawione stoiska tematyczne. Jednakże, najważniejszym elementem imprezy była rywalizacja szkół i sołectw. Swoje drużyny wystawiły szkoły ze: Stęszewa, Łubowa, Mieściska, Skoków, Wronczyna, Pobiedzisk, Pobiedzisk Letniska, Jerzykowa, Kołaczkowa, Swarzędza, Świebodzic, Łazisk Górnych i Strykowa. Sołectwa reprezentowali natomiast zawodnicy z Bednar, Kociałkowej Górki i Latalic. Elementem współzawodnictwa był udział w rajdzie na trasie którego ulokowano 7 stoisk w ramach których uczestnicy brali udział w quizach dotyczących wiedzy przyrodniczej oraz konkurencjach sprawnościowych. Stoiska obsługiwali pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Lasów Państwowych Nadleśnictwa Czerniejewo, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Zakładu Komunalnego w Pobiedziskach. W klasyfikacji szkół, spoza gminy Pobiedziska wygrała młodzież z Łubowa. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Stęszewa, a trzecie drużyna ze Strykowa. Spośród szkół z Gminy Pobiedziska wygrała szkoła z Jerzykowa. W Konkurencji dla drużyn sołeckich wygrali reprezentanci z Latalic.

Na terenie pikniku swoje stoiska poświęcone promocji postaw ekologicznych prezentowali uczniowie szkół z terenu Gminy Pobiedziska oraz podopieczni przedszkoli.

Serdecznie dziękujemy za udział.

Artur Golis

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast