Aktualności

17 Paź 2018

Finał i gala III edycji konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”

Dnia 11 października 2018 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się finał i gala wręczenia nagród i wyróżnień w III edycji konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”- edycja 2018.

Konkurs był skierowany do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego. Miał na celu promowanie potencjału przyrodniczego, kulturowego i turystycznego sołectw, wyszukiwanie nowych produktów turystycznych, zachęcenie mieszkańców miasta do odwiedzenia tych urokliwych i niesamowitych miejsc, integrację  i aktywizację środowiska, podniesienie ich świadomości, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody. Z uwagi na obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego projekty w miarę możliwości miały uwzględniać miejsca, zdarzenia i inne fakty z nim związane.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i nadesłano na niego wiele bardzo interesujących i oryginalnych projektów. W tegorocznej edycji udział wzięły sołectwa z 15 powiatów z terenu Wielkopolski, z których do finału wybrano 30 najlepszych projektów.

Podczas II etap konkursu odbyła się degustacja potraw kuchni staropolskiej lub regionalnej w formie II dania na ciepło z wykorzystaniem kaczki.

Udział w gali wzięli zaproszeni goście: pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, pan Jarosław Sobczak – Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska UMWW, pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW, pan Roman Dawid Tauber – Założyciel Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Lech Drożdżyński – Kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz burmistrzowie i wójtowie  gmin uczestniczących w uroczystości sołectw.

Uroczystość uświetnili swoim wokalno – tanecznym występem artystycznym studenci Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu z Ukrainy i Białorusi.

Podczas gali zostały wręczone nagrody oraz statuetki wszystkim laureatom konkursu.

Projekt został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Małgorzata Walicht

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska

Powiększenie
Kontrast