Aktualności

8 mar 2021

Etap gminny XX edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

3 marca br. odbył się etap gminny XX edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” z hasłem przewodnim „Zbiorowiska leśne w parkach krajobrazowych”.

Konkurs ma na celu m.in. zdobywanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej uczestników, rozbudzenie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, ciekawości poznawczej i twórczej uczniów jak i wyłanianie talentów.W etapie gminnym, przeprowadzonym online, wzięło udział 36 uczniów z 12 następujących szkół podstawowych: z Racotu,  Starego Luboszu i Starych Oborzysk z terenu Parku Krajobrazowego im. Gen. D. Chłapowskiego; z Koszut i Kotunii z terenu Powidzkiego Parku Krajobrazowego; z Buczu, Starkowa i Przemętu z terenu Przemęckiego Parku Krajobrazowego oraz z Żerkowa, Komorza Przybysławskiego, Chrzanu i Dobieszczyzny z terenu Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego.

Poniżej przedstawiamy drużyny zwycięskie, które zakwalifikowały się do dalszych etapów konkursu:

  • Park Krajobrazowy im. Dezyderego Chłapowskiego – Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach: Hubert Jędrzejewski, Kinga Bieganek, Maria Świergiel – opiekuni p. Danuta Kaczor i p. Ewa Markowiak.
  • Powidzki Park Krajobrazowy – Szkoła Podstawowa w Kotunii: Amelia Piotrowska, Zuzanna Kujawa i Wiktoria Szemplińska – opiekun p. Natalia Sulanowska-Szymczak.
  • Przemęcki Park Krajobrazowy – SP w Przemęcie: Julia Błażejewska, Wiktoria Zborowska i Oskar Górny – opiekun p. Małgorzata Józefowska.
  • Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy – SP w Żerkowie: Klaudia Bielawska, Martyna Śledzińska i Aleksandra Górecka – opiekun p. Łukasz Jachimczak.

Dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy oraz życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu!

 

Katarzyna Jasińska

 

Powiększenie
Kontrast