Aktualności

23 kw. 2018

DZIEŃ ZIEMI 2018 w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie

W dniach 9-11 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zorganizowano obchody Dnia Ziemi, w których udział wzięło blisko 200 osób ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Ratyniu oraz ze Szkoły im. Wojska Polskiego w Lądku . Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia była „Walka z zanieczyszczeniem planety – odpadami plastikowymi”.

Spotkania rozpoczynały się od prezentacji multimedialnej, w której przybliżono uczestnikom tematykę plastiku. Następnie każdy mógł sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce, a mianowicie odnaleźć na plastikowych przedmiotach oznaczenia plastiku i stwierdzić, czy dany rodzaj jest dla niego bezpieczny.

Kolejnym etapem wydarzenia były zajęcia o tematyce smogu. Oprócz przedstawienia zagadnień teoretycznych, zaprezentowano również 2 doświadczenia. Jedno obrazowało jak powstaje smog (smog w słoiku), drugie pokazywało, jak można sprawdzić jakość powietrza przy wykorzystaniu odkurzacza i gazy.

Ponadto uczestnicy poznawali teren wokół Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie dzięki wykonywanym planom w przydworskim parku oraz grze terenowej – quest po Lądzie.

Zorganizowano również warsztaty plastyczne, w trakcie których uczestnicy wykonywali przyborniki na biurko z wykorzystaniem plastikowej butelki. Dzięki temu dzieci poznały ideę upcyklingu, czyli ponownego wykorzystania przedmiotów.

Na zakończenie odbyły się ogniska integracyjne dla wszystkich uczestników.

Dorota Kinast

Powiększenie
Kontrast