Aktualności

22 czerwiec 2017

Czerwiec w Przemęckim Parku Krajobrazowym

Klub Krąg w PPKDnia 10 czerwca br. roku do Przemęckiego Parku Krajobrazowego zawitali turyści z Klubu Krąg, z poznańskiego Łazarza, współpracujący z poznańskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Na początku wycieczki uczestnicy zwiedzili pocysterski kościół w Przemęcie, w którym główną uwagę przykuwają dzieła malarstwa iluzorycznego. Kolejnym punktem programu była wizyta w słynnej Galerii Ptaków Mariana Murka w Górsku, gdzie można zobaczyć drewniane, kolorowe rzeźby ptaków w skali 1:1 oraz wyjątkowe płaskorzeźby przedstawiające sceny z ,,Pana Tadeusza’’ Adama Mickiewicza.

Część przyrodnicza wycieczki objęła zwiedzanie Rezerwatu Torfowisko nad Jeziorem Świętym. Podczas zwiedzania przedstawiono walory oraz cenne siedliska i gatunki związane z ekosystemem jakim jest torfowisko przejściowe.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w agroturystyce Stara Chata u Kowola, gdzie Krzysztof Pieśniak – kowal z pokolenia na pokolenie zdradził kilka tajników sztuki kowalstwa oraz przybliżył walory i tradycje ziemi przemęckiej.

Rajd został zorganizowany dzięki współpracy poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Szymon Fritzkowski

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Ekoedukacja w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast