Kalendarium archiwum: czerwiec 2017

Wystawa "Asymilacja"

1 cze 2017
do:
1 sie 2017

Wystawa prac Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej pt. ASYMILACJA. Rysunki na papierze.

Poznań

Wystawy

XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą

3 cze 2017
do:
4 cze 2017

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są "Grody i miasta".

Nadwarciański PK

Targi, konferencje, imprezy okolicznościowe

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska

4 cze 2017

Impreza okolicznościowa na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wpisująca się w międzynarodową inicjatywę mającą na celu promocję zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na pamiątkę Konferencji Sztokholmskiej, która odbyła się 5 czerwca 1972 roku. Była to pierwsza światowa konferencja, której głównym celem było zwrócenie szczególnej uwagi na przyrodę oraz jej stan, a także uświadomienie społeczeństwu, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające go środowisko. Aktualnie dzień ten obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie. W Poznaniu w tym roku obchody Dnia Ochrony Środowiska na tak dużą skalę odbędą się po raz czwarty. W trakcie imprezy będzie można wysłuchać prelekcji dotyczące zagadnień ochrony środowiska a także odwiedzić liczne stoiska organizatorów. Dla najmłodszych przygotowano również liczne gry i zabawy edukacyjne, które pomogą im lepiej zrozumieć otaczające nas przyrodę, a także w prosty sposób przybliżyć pojęcie zrównoważonego rozwoju.

Rozwiń ...

Poznań

Targi, konferencje, imprezy okolicznościowe

IX Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny w Pobiedziskach

10 cze 2017

Plenerowa impreza edukacyjna o charakterze edukacyjnym. Tegoroczny temat przewodni: ochrona powietrza. W programie między innymi: festyn ze stoiskami ekologicznymi oraz rajd terenowy dla drużyn gimnazjalnych, którego trasa wiedzie drogami Parku Krajobrazowego Promno.

PK Promno

Targi, konferencje, imprezy okolicznościowe

Warsztaty "Przyrodnicy i archeolodzy na wyspie Mieszka i Dobrawy"

14 cze 2017

Warsztaty przyrodniczo-archeologiczne na Ostrowie Lednickim

Lednicki PK

Targi, konferencje, imprezy okolicznościowe

III Promieński Rajd Rowerowy

17 cze 2017

Zgłoszenia prosimy dokonać do 13 czerwca. Dla każdego zgłoszonego uczestnika przewidziano znaczek rajdowy oraz ciepły posiłek na mecie. Start rajdu przewidziany jest na godzinę 9:00 z Rynku w Pobiedziskach.

PK Promno

Rajdy, imprezy sportowe

Powiększenie
Kontrast