Kalendarium archiwum: październik 2017

Wystawa poplenerowa w Ośrodku Edukacji Leśnej w Roztoce Ryterskiej

1 paź 2017
do:
15 sty 2018

Żerkowsko-Czeszewski PK

Wystawy

Wystawa "Asymilacja" na Uniwersytecie Przyrodniczym

17 paź 2017
do:
17 paź 2017

ASYMILACJA - rysunki na papierze to zbiór prac o przyrodzie, jej przemianach i codzienności. Autorka, poprzez sztukę, umiejętność obserwacji i przekazywania swoich wrażeń zaraża uczestników swoim zamiłowaniem do przyrody.

ASYMILACJA to projekt długoterminowy. Prezentowane prace są pokłosiem dwóch projektów edukacyjnych: „Form fraktalnych” i „Leśnych przemian”. W skład cyklu wchodzą prace wykonane w tradycyjnych technikach plastycznych. W ramach projektów zorganizowano warsztaty i plenery. Obecnej wystawie towarzyszy cykl spotkań warsztatowych w Pracowni Plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, który przybliża technikę stosowaną przez artystkę. Wystawa była wcześniej prezentowana na stoisku Eko Forum w trakcie Targów Edukacyjnych w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie), Osiedlowym Domu Kultury Orbita w Poznaniu, Centrum Edukacji Ekologicznej w Wielkopolskim Parku Narodowym w Jeziorach oraz Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Biologii, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Kolegium Zembala podczas konferencji „Hortiterapia jako element wspomagający leczenie tradycyjne”.

Rozwiń ...

Poznań

Wystawy

III zajęcia z cyklu "Pod ciemnym niebem Chalina – spotkania z astronomią"

27 paź 2017
do:
28 paź 2017

„W poszukiwaniu drugiej Ziemi” W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z astronomii dotyczącymi: Układu Słonecznego, typów gwiazd, obiektów „głębokiego nieba”, wykonywania pomiarów w kosmosie, typów i budowy teleskopów (z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu OEP w Chalinie). W ramach zajęć edukacyjnych zaplanowano wykłady, warsztaty, pokazy i obserwacje astronomiczne.

Sierakowski PK

Inne

Powiększenie
Kontrast