Aktualności

2 Wrz 2016

Zapraszamy na wystawę zdjęć „Morski Park Narodowy Bunaken”

Palmiarnia Poznańska oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy zdjęć Doroty i Aleksandra Kaczmarków z cyklu Ekosystemy świata pt. „Bioróżnorodność raf koralowych. Morski Park Narodowy BUNAKEN”. Wernisaż odbędzie się 2 września br. o godzinie 17:00 w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej.

Dorota Kaczmarek to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Od wielu lat intensywnie nurkuje. Posiada kwalifikacje nurkowe: PADI Dive Master oraz uprawnienia IDA-CMAS. Jest członkinią jednego z najstarszych klubów nurkowych w Polsce – Poznańskiego Klubu Płetwonurków „Delfin”. Pasjonuje się fotografią. Od kilku lat z mężem Andym mieszka w Szanghaju w Chinach, gdzie pracuje w firmie architektonicznej. Obecne miejsce pobytu stanowi dla niej znakomitą bazę wypadową do najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie. Nurkowała dotychczas między innymi w Malezji, Wietnamie, Indonezji i na Filipinach.

Aleksander Kaczmarek to doświadczony płetwonurek z długoletnim stażem. Nurkuje od ponad 40 lat. Posiada uprawnienia instruktora nurkowania IDA-CMAS oraz LOK. Pełni funkcję członka zarządu Poznańskiego Klubu Płetwonurków „Delfin”. Jest współwłaścicielem Agencji Reklamowej „KOOPGRAF” w Poznaniu. W wolnych chwilach nurkuje w Polsce i na świecie, szkoli adeptów nurkowania oraz fotografuje nad i pod wodą. Razem z córką Dorotą podczas jednej z ostatnich wspólnych wypraw nurkowych – do Morskiego Parku Narodowego Bunaken – wykonali prawie trzy tysiące zdjęć, z których niewielką część prezentują na wystawie.

Pobierz:
katalog wystawy,
plakat wystawy.

Wystawę będzie można oglądać do dnia 30 września. Serdecznie zapraszamy!

Piotr Basiński

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast