Aktualności

3 Wrz 2019

Zapraszamy „Na Manowce” do Sierakowskiego Parku Krajobrazowego

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza na dziesiąty spacer z cyklu „Na Manowce”, który odbędzie się 7 września br. w Sierakowskim Parku Krajobrazowym pn. „Wokół Chalina i niespodzianka!”

Zbiórka o godz. 10:00 przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Na trasie ok. 7-kilometrowego rajdu przemierzymy niezwykle zróżnicowany przyrodniczo obszar w rejonie miejscowości Chalin. Będzie to okazja do zapoznania się z kilkoma typami siedliskowymi lasów liściastych i zbiorowisk szuwarowych trzech jezior oraz walorami urozmaiconego krajobrazu rolniczego. Choć znajdziemy się w środku Wielkopolski, przyda się odrobina kondycji, bo przyjdzie nam pokonywać kilkudziesięciometrowe przewyższenia związane z różnicą poziomu pomiędzy wysoczyzną morenową a ostro wcinającymi się w nią rynnami jeziernymi. Całość będzie okraszona nastrojem nieuchronnie nadciągającej jesieni i cierpkim smakiem dzikich owoców.

Radzimy zabrać ze sobą odzież dostosowaną do warunków atmosferycznych.

Uwaga: W ramach fakultatywnego dodatku możemy podjechać do Leśnictwa Góra i zwidzieć niezwykłe mokradło, gdzie rozkołyszemy się na mszarnym ple i napotkamy owadożerne rosiczki. Tych którzy zdecydują się na ten dodatkowy punkt programu prosimy o konieczne zabranie kloszy (zakładamy je przed wejściem na mszar).

Zgłoszenia na spacer prosimy wysyłać mailowo na adres lednicki@zpkww.pl do 6 września br., po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem !!

Powiększenie
Kontrast