Aktualności

25 Mar 2019

XVIII finał wojewódzki „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W dniu 22 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się XVIII finał wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W finale wojewódzkim wzięło udział 44 uczniów z 11 parków krajobrazowych. Uczniowie napisali test z zakresu ekologii, ochrony przyrody, biologii oraz wiedzy o parkach krajobrazowych oraz sprawdzili się w zakresie rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych.

Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców tegorocznej XVIII edycji, a mianowicie:

I miejsce zdobyli uczniowie z Parku Krajobrazowego im. gen. D. Chłapowskiego z Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa  w Racocie,

II miejsce zdobyli uczniowie z Powidzkiego Parku Krajobrazowego ze Szkoły Podstawowej  w Witkowie,

III miejsce przypadło uczniom z Sierakowskiego Parku Krajobrazowego ze Szkoły Podstawowej w Kwilczu.

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami przez honorowych gości, którymi byli: Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pan Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Izabela Kamińska – przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Pani Mariola Górniak – Dyrektor Departamentu Środowiska UMWW oraz Pani Małgorzata Knapczyk – z – ca Dyrektora Departamentu Środowiska UMWW.

Oprócz nagród rzeczowych każdy finalista wojewódzki weźmie udział w 3 – dniowych warsztatach przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

 W czerwcu br. laureaci wojewódzcy, czyli zwycięska drużyna z Racotu pojedzie na finał krajowy, który odbędzie się w Woj. Mazowieckim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. ” Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast