Aktualności

21 Maj 2016

XVII Goślińskie Lofry

XVII Goślińskie Lofry 2016 1W dniu 7 maja br. na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka już po raz siedemnasty zorganizowano rowerowo-pieszy rajd „Goślińskie Lofry”. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie szkół podstawowych (między innymi drużyny z Kiszkowa i Rejowca), oraz grupy rodzinne i koleżeńskie z Poznania i okolic. Łącznie na mecie, którą wyznaczono na parkingu leśnym w Zielonce, stawiło się ponad 90 osób. Po przybyciu na metę każdy uczestnik otrzymywał posiłek regeneracyjny, a chętni mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych, przyrodniczo-leśnych czy też wokalnych. Zwycięzcy konkursów zostali uhonorowani licznymi publikacjami przekazanymi przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Rajd został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Dziękujemy także przedstawicielom Ligi Ochrony Przyrody, którzy służyli wsparciem podczas przeprowadzania konkursów sprawnościowych.

Monika Konatowska

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Ekoedukacja w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast