Aktualności

13 Lut 2019

Wystawa „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka” już otwarta

Najpierw były warsztaty fotografii przyrodniczej. Później ich uczestnicy musieli wybrać spośród wykonanych ujęć to najlepsze i poddać je krytyce internautów. Podczas zabawy na portalu społecznościowym Facebook przy kolejnych zdjęciach przybywało polubień. Nareszcie nadszedł czas, by nagrodzić miłośników fotografii, a efekty ich pracy, w postaci wystawy, przedstawić szerszej publiczności! Wszystko po to, by ukazać i docenić piękno Puszczy Zielonki.

W poniedziałkowy wieczór 11 lutego 2019 roku w Salonie FOTONATURA w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Dziewicza Góra miał miejsce wernisaż wystawy „Spacer FOTOPUSZCZA Zielonka”, która jest zwieńczeniem warsztatów fotograficznych o tej samej nazwie. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami warsztatów dzielił się znany i ceniony fotograf przyrody – Tomasz Skorupka. Podczas czterech edycji – wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej – uczestnicy pod czujnym okiem specjalisty przez 2 dni doskonalili swój fotograficzny warsztat. Dzięki temu ukazali piękno Puszczy Zielonki w czterech porach roku.

Wernisaż stał się okazją, by nagrodzić autorów fotografii i podsumować zabawę, podczas której internauci wybrali swoje ulubione ujęcia. Spotkanie zakończyło wspólne ognisko, wokół którego, pomimo niesprzyjającej aury, zgromadziło się wielu uczestników wernisażu. W wydarzeniu łącznie wzięło udział ok. 60 osób. Wystawę można podziwiać do 14 kwietnia w godzinach funkcjonowania OEPL Dziewicza Góra, które znaleźć można na stronie http://www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl/osrodek-dziewicza-gora.

Roksana Lubkowska

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Dziewicza Góra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast