Aktualności

4 Lip 2019

Wielkopolskie Karaiby, czyli tam i z powrotem do Powidzkiego Parku Krajobrazowego

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza na spacer z cyklu „Na manowce”, który odbędzie się 13 lipca br. w Powidzkim Parku Krajobrazowym. 

Zbiórka o godzinie 10:00 na parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Powidzu. Radzimy zabrać ze sobą lornetki i odzież dostosowaną do warunków atmosferycznych.

Trasa rajdu  przebiegać będzie w swym początkowym fragmencie wzdłuż ścieżki edukacyjnej – ryby Jeziora Powidzkiego, następnie powiedzie przez wczesnośredniowieczne grodzisko – Górę Zamkową, wzdłuż starego szlaku nieczynnej kolei wąskotorowej  oraz plaż Jeziora Powidzkiego, na których odpoczywają stada dzikich ptaków, a lazurowy kolor wody przywodzi na myśl odległe karaibskie plaże.

Zgłoszenia na spacer prosimy wysyłać mailowo na adres k.sierpowska@zpkww.pl do
11 lipca br., po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem.

Regulamin Na Manowce 2019

 

 

 

 

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

 

Powiększenie
Kontrast