Aktualności

21 Lis 2017

„Wielkopolska Press Photo 2017” – zapraszamy na wystawę

Od 27 listopada do 7 grudnia br. w Galerii Sztuki ROZRUCH mieszczącej się przy ulicy Jackowskiego 5-7 w Poznaniu dostępna będzie dla zwiedzających wystawa pokonkursowa „Wielkopolska Press Photo 2017”.

Konkurs Wielkopolska Press Photo został zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK) we współpracy z licznymi podmiotami, w tym z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Jury po obejrzeniu 253 zdjęć pojedynczych i 1060 zdjęć w 156 zestawach (razem – 1343 zdjęcia) nadesłanych przez 76 autorów, w pięciu kategoriach tematycznych dokonało wyboru 55 zdjęć pojedynczych i 23 zestawów 37 autorów, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej w Galerii Sztuki ROZRUCH.

 

NAGRODY OTRZYMALI:

Główna nagroda – GRAND PRIX       

Dariusz Madziński „…”

W kategorii „Człowiek i jego pasje”

ZESTAWY:

I Nagroda – Łukasz Szamałek „Meteor”

Wyróżnienia:

Artur Pławski „Dom Kultury”

Anna B. Gregorczyk „W niebo. Otwarte Obserwatorium Wilda”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:

I Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienia:

Paweł Matysiak „Młodzi spottersi”

Sebastian Uciński „Morsy”

Przemysław Szyszka „Zderzenie dwóch światów”

Nagroda Specjalna SPL

Łukasz Gdak „Polska podzielona” „Noworoczne morsy”,

W kategorii „Życie codzienne”

ZESTAWY:

Dwie I Nagrody:

Artur Pławski „Polskie drogi”

Michał Adamski „Granica”

Wyróżnienie:

Jędrzej Nowicki „Raj wybity pałką”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:

I Nagroda – Norbert Oksza-Strzelecki „Wybuch radości”

Wyróżnienia:

Karol Szymkowiak „Władysław” Stowarzyszenie Euro-Art. Kępno

Katarzyna Strzelec „Nocna zmiana” Fotoma s.c.

W kategorii „Wydarzenia”

ZESTAWY:

I Nagroda – Jędrzej Nowicki „240 sekund”

Wyróżnienia:

Marek Lapis „Protest Song”

Artur Pławski „Byliśmy, jesteśmy, będziemy uchodźcami”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:

I Nagroda – Jakub Kaczmarczyk „Światy równoległe”

Wyróżnienia:

Michał Adamaski „Cisza”

Dawid Tatarkiewicz „Bezpieczna Polska”

Adrian Wykrota „Łańcuch Światła”

Nagroda Specjalna przewodniczącej jury Renaty Dąbrowskiej

Tytus Grodzicki „Łańcuch światła”

Nagroda Specjalna WZAP

Robert Woźniak „Różaniec do granic”

W kategorii „Sport”

ZESTAWY:

I Nagroda – Paweł Kosicki „Rodeo Up 2”

Wyróżnienie:

Michał Adamski „Wyścigi wraków”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:

Dwie I Nagrody:

Adam Jastrzębowski „Zapasy”

Przemysław Szyszka „Zwycięstwo”

Wyróżnienia:

Paweł Kosicki „Rodeo”

Waldemar Stube „Waluś”

W kategorii „Przyroda i ekologia”

ZESTAWY:

I Nagroda – Artur Kucharczak „Tanatoza”

Wyróżnienia:

Łukasz Gdak „Cztery trąby”

Artur Pławski „Ludzie i zwierzęta 2”

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:

I Nagroda – nie przyznano

Wyróżnienia:

Jędrzej Nowicki „Plac Cyryla Ratajskiego”

Norbert Oksza-Strzelecki „Ku-niebu”

Paweł Jaskółka „Wielka Nadzieja”

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, szkolenia, konferencje, targi, imprezy okolicznościowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wiekopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast