Aktualności

9 Lip 2018

Wielki Spływ Kajakowy w Puszczy Zielonce

W sobotę 1 lipca br. odbył się Wielki Spływ Szlakiem Kajakowym „Puszcza Zielonka”. W wydarzeniu uczestniczyło około 90 osób. To największa cykliczna bezpłatna impreza promująca szlak kajakowy na terenie Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka”. Spływ cieszył się ogromnym zainteresowaniem, jednak z powodu zapowiadanych deszczy nie wszyscy stawili się na starcie.

W pierwszy poranek lipca miłośnicy turystyki wodnej spotkali się na parkingu w Pobiedziskach, skąd autokarem zostali przewiezieni do Tuczna na start spływu. Na plaży wszystkich uczestników powitali instruktorzy kajakarstwa i ratownicy wodni, którzy udzielili krótkiego instruktarzu. Trasa spływu przebiegała przez najbardziej urokliwe tereny wodne Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka: przez Jezioro Kołatkowskie, Stęszewskie, kanałem Wronczyńskim, przez Jezioro Wronczyńskie Wielkie i Wronczyńskie Małe, aż do Jeziora Jerzyńskiego. Nad bezpieczeństwem na wodzie poza ratownikami czuwali strażacy z OSP w Pobiedziskach, którzy również usprawniali przejścia na przenoskach. Metę spływu zorganizowano na polu biwakowym w Zotniczkach, gdzie na wszystkich kajakarzy czekał ciepły posiłek, napoje i konkurs wiedzy ekologicznej z atrakcyjnymi nagrodami turystycznymi. Po godzinie 14 autokar odwiózł wszystkich z powrotem na parking do Pobiedzisk.

Impreza została zorganizowana przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” przy dofinansowaniu Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Danuta Śliwa

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, szkolenia, konferencje, targi, imprezy okolicznościowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast