Aktualności

4 Wrz 2017

Wernisaż wystawy „DZIKA POLSKA”

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Nadleśnictwo Łopuchówko oraz Fundacja Ludzki Świat – Mundo Humano serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy zdjęć Krzysztofa Chomicza „DZIKA POLSKA”, który odbędzie się 8 września br. o godzinie 18:00 w galerii Fotonatura w ośrodku edukacji Przyrodniczo – Leśnej Dziewicza Góra w Czerwonaku.

Krzysztof Chomicz

Urodzony Wielkopolanin. Ukończył studia w “szkole orląt” w Dęblinie. W Poznaniu pracował w mediach, oddając się zawodowo filmowaniu. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku Hodowla koni i jeździectwo, odkrywając kolejną pasję. Wyrazem była stadnina koni huculskich “Chomiczówka”.

Fotografuje intesywnie odkrywając w sobie kolejne zainteresowania przyrodnicze czego zwieńczeniem są albumy “Polowanie z bielikiem” oraz “Rybożercy”, “Bielik – Perła Wielkopolskich Parków Krajobrazowych”.

Zafascynowany głównie orłem bielikiem oraz pozostałymi ptakami szponiastymi, dla których wstaje przed świtem spędzając dużo czasu na świnoujskich akwenach. Ma w dorobku wystawy fotogra czne w wielu galeriach. Zasłynął w mediach spektakularną akcją ratowania orła bielika z bagna.

Największym sukcesem fotograficznym było wyróżnienie w Wielkim Konkursie National Geographic fotografia pod tytułem “Tango orłów”.

 

Powiększenie
Kontrast