Aktualności

8 Gru 2017

Wernisaż wystawy Wielkopolska Press Photo

Konkurs Wielkopolska Press Photo jest doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku.

Do przewodniczenia Jury w tym konkursie zapraszani są najwięksi polscy i zagraniczni fotoreporterzy, tacy jak W. Krassowski, Ł. Trzciński, M. Forecki, A. Zygmuntowicz, Ch. Niedenthal, Mindaugas Kavaliauskas, Sergey Maksimishin czy Wojciech Grzędziński. Częstymi laureatami konkursu są wybitni wielkopolscy fotoreporterzy, odnoszący sukcesy również na arenie ogólnopolskiej, ale także nagrody w nim zdobywają nieznani szerszej publiczności fotografujący dziennikarze z małych miejscowości.

Tego roku jury obradowało w składzie: Renata Dąbrowska (fotoreporterka, dokumentalistka) – przewodnicząca, Mariusz Forecki (fotoreporter),Jerzy Mianowski (SPL), Władysław Nielipiński (WBPiCAK w Poznaniu), Mateusz Kiszka (WBPiCAK w Poznaniu) – sekretarz.  Jury po obejrzeniu 253 zdjęć pojedynczych i 1060 zdjęć w 156 zestawach (razem – 1343 zdjęcia) nadesłanych przez 76 autorów, w pięciu kategoriach tematycznych, postanowiło dokonać wyboru zdjęć do wystawy.
Do pokonkursowej wystawy Jury zakwalifikowało 55 zdjęć pojedynczych i 23 zestawy 37 autorów.

27 listopada w Galerii Sztuki ROZRUCH w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej Wielkopolska Press Photo 2017, połączony z podsumowaniem całego konkursu i wręczeniem nagród wszystkim laureatom. Konkurs Wielkopolska Press Photo został zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK) we współpracy z licznymi podmiotami. W wernisażu wystawy wzięli udział przedstawiciele licznych instytucji, w tym również reprezentant Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego (współorganizatora przedsięwzięcia) oraz liczne osoby ze środowiska fotograficznego Poznania i regionu. W trakcie wernisażu zwycięzcom konkursu wręczono nagrody i dyplomy. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać nagrodzone prace na wystawie.

Wystawę Wielkopolska Press Photo 2017 można było podziwiać w Galerii Sztuki ROZRUCH (ul. Jackowskiego 5-7 w Poznaniu) do 7 grudnia.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, szkolenia, konferencje, targi, imprezy okolicznościowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wiekopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast