Aktualności

2 Wrz 2019

VIII edycja rajdu „Sobota na rowerze”

17 sierpnia br. odbyła VIII edycja popularnego i lubianego rajdu „Sobota na rowerze”. Celem rajdu było: upowszechnianie  rekreacji i turystyki rowerowej, poprawa poziomu bezpieczeństwa poruszania się po drogach publicznych i wyznaczonych szlakach rowerowych, poznanie walorów przyrodniczo – kulturowych Powidzkiego Parku Krajobrazowego, promocja aktywnego wypoczynku oraz propagowanie zasad prawidłowego uczestnictwa w ruchu rowerowym.

W rajdzie udział wzięli mieszkańcy gmin Wilczyn i Powidz, a także mieszkańcy m.in. Wrześni, Konina, Koła, Kłodawy, Środy Wlkp. czy Nekli. Na mecie w Anastazewie pojawiła się w sumie setka entuzjastów dwóch kółek.

Trasa rajdu przebiegała przez Suszewo, Gruby Dąb, Przyjezierze, Wójcin, Kownaty. Meta została zorganizowana na plaży w Wilczynie gdzie wręczono uczestnikom nagrody za udział w rajdzie.

Rajd został zorganizowany dzięki współpracy Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego, Stowarzyszenia Rowerowy Wilczyn, Domu Kultury w Powidzu oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Przedsięwzięcie dofinansowano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

 

 

 

 

Katarzyna Sierpowska

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

 

Powiększenie
Kontrast