Aktualności

27 Sty 2016

Trzeci etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski w Ostrowitem

Zwycięzcy 2. etapu konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski w OstrowitemDnia 15 stycznia br. w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem odbył się 3. etap XV konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. O przejście do etapu wojewódzkiego walczyli uczniowie z pięciu szkół z terenu Powidzkiego Parku Krajobrazowego, które zwyciężyły we wcześniejszym etapie gminnym.Konkursową rywalizację zwyciężyła drużyna z Budzisławia Kościelnego, która będzie reprezentować Powidzki Park Krajobrazowy w etapie wojewódzkim. Drugie miejsce zajęła reprezentacja gimnazjum w Witkowie, a trzecie miejsce wywalczyli gospodarze z Ostrowitego. Po części pisemnej konkursu uczniowie wysłuchali prelekcji na temat znaczenia bakterii przedstawionej przez dr Małgorzatę Natywę. W uroczystości wręczania nagród uczestniczyli: Henryk Tylman, Wójt Gminy Ostrowite, Anna Durczyńska, Dyrektor Gimnazjum w Ostrowitem Magdalena Pajdała, przedstawicielka Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki przekazane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Urząd Gminy w Ostrowitem, Stowarzyszenie Młode Ostrowite oraz Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego poszerzania wiedzy przyrodniczej oraz udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Katarzyna Jasińska

Fot. Jolanta Król

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Ekoedukacja w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast