Aktualności

16 Cze 2017

Festyn z okazji Święta Żaby

Święto ŻabyZ końcem kwietnia br. zakończył się projekt czynnej ochrony migrujących płazów na drogach Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. W roku 2017 udział w  projekcie wzięli wolontariusze z Zespołu Szkół w Sośniach, Zespołu Szkół w Jankowie Przygodzkim oraz Gimnazjum w Świecy. Ogrodzenia ochronne dla płazów zamontowano w dwóch lokalizacjach: Jankowie Przygodzkim oraz Sośniach. Efektem pracy wolontariuszy było odłowienie i przeniesienie na miejsce rozrodu 1063 osobników. Wśród 9 odłowionych gatunków zaobserwowano m.in. traszki grzebieniaste i kumaki nizinne.

Finałem projektu był festyn zorganizowany 9 czerwca br. z okazji Święta Żaby, który jak co roku odbył się w Ośrodku Bioróżnorodności w Miliczu. W festynie udział wzięły dzieci i młodzież z pobliskich szkół, przedstawiciele Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Nadleśnictwa Antonin oraz innych Nadleśnictw z terenu Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Festyn urozmaiciły liczne konkursy, takie jak: konkurs wiedzy o płazach, konkurs skoków w workach czy konkurs na piosenkę o płazach. Wolontariuszom przekazano symboliczne upominki za trud włożony w akcję.

Wszystkim uczestnikom projektu, a w szczególności dzieciom i opiekunom serdecznie dziękujemy za czynny udział i wsparcie projektu.

Szymon Fritzkowski

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast