Aktualności

17 Maj 2019

Sprawozdanie z XI edycji konkursu „Przyroda Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego” – „Drzewa”

Kolejna już, XI edycja konkursu „Przyroda Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego” – „Drzewa” odbyła się 9 maja br. w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były drzewa. W ramach konkursu uczniowie sprawdzali także swoje wiedzę z zakresu ochrony środowiska i znajomości przyrody Pojezierza Miedzychodzko – Sierakowskiego.

Ideą przyświecającą organizacji Konkursu fotograficznego „Drzewa wiosna” było połączenie walorów przyrodniczych z obserwacją budzącej się do życia przyrody. Na konkurs 12 uczniów nadesłało 36 prac. Komisja przyznała tytuły laureatów oraz wyróżniła autorów wszystkich prac.

            Celem konkursu jest szerzenie wśród uczniów wiedzy o walorach przyrodniczych Krainy Stu Jezior, jego zabytkach i historii. W tym roku, w finale konkursu wzięło udział 42 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne w szkołach podstawowych z powiatów międzychodzkiego i szamotulskiego. W eliminacjach wzięło udział ok. 170 uczniów.

            Nagrody rzeczowe otrzymały drużyny reprezentujące szkołę Podstawową w Kwilczu oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Międzychodzie.          

Małgorzata Walicht

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast