Aktualności

15 Lis 2017

„Śni się drzewom las” – wystawa zdjęć

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Palmiarnia Poznańska zapraszają na wystawę zdjęć Adriany Bogdanowskiej „Śni się drzewom las”, która prezentowana jest w dniach 14-26 listopada w  pawilonie Palmiarni. 
Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 14 listopada o godzinie 12.00 w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej. Podczas wernisażu autorka zdjęć zaprezentowała diaporamę skomponowaną m.in. ze zdjęć przedstawionych na wystawie, opowiedziała również o inspiracjach oraz technikach zastosowanych przy ich wykonywaniu.

Adriana Bogdanowska poprzez swoje prace przedstawiające senną wizję lasu ukazuje piękno przyrody Wielkopolski, Wielkopolskich Parków Krajobrazowych, a w szczególności Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, który jest najbliższy sercu autorki.

Wystawa dostępna będzie w godzinach otwarcia Palmiarni:
od wtorku do soboty – 9:00 – 16:00 (kasa do godz. 15:00)
w niedziele i święta – 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)

O autorce:
Adriana Bogdanowska – poznanianka, przyrodnik z powołania i wykształcenia. Absolwentka Ochrony Środowiska na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Od 2004 roku jest redaktor naczelną czasopisma Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA.

Nie interesuje jej czysto mechaniczne utrwalanie otaczającego świata. Jej prace cechuje subiektywizm, podporzadkowanie utrwaleniu jedynego w swoim rodzaju momentu oddziałującego na zmysły. Potrafi wiele czasu spędzić w skupieniu, by uchwycić ulotną chwilę na zdjęciach, nie używa później do ich obróbki żadnych programów graficznych. Jak sama mówi, byłaby to już inna chwila i inne emocje.

Ma ona niezwykły dar rozkładania fotografowanej przestrzeni na składowe harmoniczne, tworząc swoisty chór alikwotów wzajemnie się przenikających. Umiejętnie nimi operuje, chowając niektóre z warstw nieostrości, w plamach świetlnych czy też w cieniu. Powstają wtedy obrazy pełne energii, przenikających się form i barw. Trącają one delikatnie nasze struny wrażliwości, dzięki czemu powstaje swoista nić łącząca obraz i obserwującego.

Powiększenie
Kontrast