Aktualności

1 Wrz 2017

Sierpień z Piechurem – urokliwe miasto Wschowa

W dniu 27 sierpnia br. Piechurzy z poznańskiego oddziału PTTK wyruszyli na tradycyjny spacer po Przemęckim Parku Krajobrazowym i okolicach.W pierwszym etapie uczestnicy wycieczki odwiedzili staromiejski cmentarz ewangelicki we Wschowie, który jest jednym z najwcześniejszych w Europie przykładów zerwania ze średniowieczną tradycją grzebania zmarłych w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła.
Kolejnym etapem zwiedzania objęto rynek staromiejski wraz z unikalnym Muzeum Ziemi Wschowskiej, w którym zostało zgromadzone materialne i duchowe dziedzictwo kulturowe historycznej Wschowy.
Część przyrodnicza wycieczki objęła szlak o długości 6,5 km od miejscowości Buczyna do plaży w miejscowości Lgiń. Uczestnicy zapoznali się z walorami przyrodniczymi  mozaikowego krajobrazu polodowcowego.
Rajd został zorganizowany dzięki współpracy poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Szymon Fritzkowski

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast