Aktualności

14 Cze 2019

Rowerem przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski

W dniach 6 – 9 czerwca 2019 r. na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego odbył się Ogólnopolski Zlot z cyklu „Rowerem przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski”.

Imprezę zorganizował Klub Turystyki Rowerowej PTTK „SIGMA” w Poznaniu. W kolejnych dniach, dla ponad 100 uczestników, zaplanowano trzy trasy rowerowe prowadzące po terenach Parku. Przejazd w sobotę 8 czerwca współrealizowany był z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W ramach 35 kilometrowej trasy omówiliśmy walory przyrodnicze Lednickiego Parku Krajobrazowego. Nie brakowało też wątków historyczno-kulturowych, w tym zwiedzania zabytkowej drewnianej kaplicy cmentarnej w Sławnie. Pogoda nam dopisała, a kondycja i kunszt rowerowy uczestników zlotu wymaga uznania, choć prawdziwym bohaterem dnia okazał samotny podróżnik, członek klubu rowerowego Over The Hill z Cork w Irlandii, napotkany pod sklepem w Komorowie. Cyklista był w trakcie 3 dnia samotnego rajdu z Francji na Litwę, pokonując dziennie około 400 km!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania. Szczególnie pozdrawiamy Pana Ryszarda Rurkę Prezesa Klubu „SIGMA”, głównego organizatora i komandora rajdu.

 

Artur Golis

 

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast