Aktualności

14 Cze 2019

Rowerem przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski

W dniach 6 – 9 czerwca 2019 r. na terenie Lednickiego Parku Krajobrazowego odbył się Ogólnopolski Zlot z cyklu „Rowerem przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski”.

Podczas imprezy zorganizowanej przez Klub Turystyki Rowerowej PTTK „Sigma” w Poznaniu, w kolejnych dniach zaplanowano trzy trasy rowerowe prowadzące po terenach Parku. Przejazd w sobotę 8 czerwca współrealizowany był z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W ramach 35 kilometrowej trasy omówiliśmy walory przyrodnicze Lednickiego Parku Krajobrazowego. Nie brakowało też wątków historyczno-kulturowych, w tym zwiedzania zabytkowej drewnianej kaplicy  cmentarnej w Sławnie.  Pogoda dopisała a kondycja i kunszt rowerowy uczestników zlotu wymaga uznania, choć prawdziwym bohaterem dnia okazał samotny podróżnik, członek klubu rowerowego Over The Hill z Cork w Irlandii, napotkany pod sklepem w Komorowie. Cyklista był w 3 samotnego rajdu z Francji na Litwę, pokonując dziennie około 400 km.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania. Szczególne pozdrawiamy Pana Ryszarda Rurkę Prezesa Klubu „SIGMA”, głównego organizatora i komandora rajdu.

 

Artur Golis

 

Powiększenie
Kontrast