Aktualności

24 Lip 2018

Puszcza Wpuszcza 2018

Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka” we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zorganizował po raz piętnasty Rajd Puszcza Wpuszcza. Impreza odbyła się w niedzielę 3 czerwca 2018 r.

Tegoroczna meta rajdu zlokalizowana była przy Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach. Blisko 100 uczestników mogło wybrać najbardziej atrakcyjną dla siebie trasę spośród zaproponowanych przez organizatorów 4 tras rowerowych, 1 Nordic Walking i 1 biegowej. Na metę można było również dotrzeć własną, autorską „trasą tajemniczą”. Na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu czekał na mecie posiłek regeneracyjny, możliwość bezpłatnego zwiedzenia ekspozycji Skansenu Miniatur oraz wzięcia udziału w konkursie wiedzy przyrodniczej. Na uczestników konkursu przyrodniczego czekały atrakcyjne nagrody turystyczne i sportowe. XV Rajd Puszcza Wpuszcza zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych turystów, był kolejną wspaniałą okazją do aktywnej rekreacji wśród przyrody parków krajobrazowych.

Danuta Śliwa

 

 

 

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, szkolenia, konferencje, targi, imprezy okolicznościowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast