Aktualności

9 Paź 2018

Podsumowanie III edycji projektu z cyklu „Czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych” – edycja 2018

4 października 2018 r. o godz. 11:00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie odbyło się podsumowanie III edycji projektu z cyklu „Czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych” zrealizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego we współpracy ze Związkiem Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego, Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Poznaniu oraz Departamentem Edukacji i Nauki UMWW.

Projekt skierowany był do mieszkańców województwa wielkopolskiego (głównie do szkół), którzy zechcieli włączyć się w działania na rzecz  zwiększenia liczebności populacji dziko żyjących pszczołowatych. Realizowany był w okresie marzec – wrzesień 2018 r.

W tegorocznej edycji projektu brało udział ponad 250 osób, zaangażowani byli nie tylko koordynatorzy projektu i ich uczestnicy – uczniowie, ale również całe rodziny dzieci i młodzieży biorącej udział w projekcie.

W ramach projektu uczestnicy wykonali budki przeznaczone do zasiedlenia przez dziko żyjące pszczołowate, przygotowali „stołówki” dla dziko żyjących pszczołowatych – obsianie terenu nasionami roślin miododajnych np. z mieszanki „Pszczela łąka”. Ponadto przeprowadzili obserwacje w okresie kwiecień – sierpień   i przesłali opracowania w formie prezentacji multimedialnej z przebiegu projektu.

Spośród nadesłanych prezentacji multimedialnych wyróżniono 10 najciekawszych.

Uroczystość uświetnili swoim występem artystycznym uczniowie oraz ich rodzice ze Szkoły Podstawowej w Sławoszewku.

Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy, podziękowania oraz upominki dla koordynatorów i uczestników projektu.

Projekt został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Poznaniu.

Małgorzata Walicht

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska

Powiększenie
Kontrast