Aktualności

28 Wrz 2017

Podsumowanie II edycji projektu z cyklu „Czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych”

DSC0081820 września 2017 r. o godz. 12:00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie odbyło się podsumowanie II edycji projektu z cyklu „Czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych”.Projekt skierowany był do mieszkańców województwa wielkopolskiego, a realizowany był w okresie marzec – wrzesień 2017 r. przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego we współpracy ze Związkiem Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Do projektu przystąpiły ponad 300 osób. Prezentację multimedialną z realizacji projektu odesłało 16 grup, spośród których wyróżniono 10 najlepszych. Wyróżnione zostały następujące szkoły: Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem, Szkoła Podstawowa w Złotkowie – Szkolne Koło PCK, Szkoła Podstawowa w Kleczewie, Szkoła Podstawowa w Ostrowitem, Szkoła Podstawowa w Koziegłowach, Szkoła Podstawowa w Kaliskch z siedzibą w Dębówcu, Szkoła Podstawowa w Wilczynie Filia w Bieli, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wilczynie – Szkolne Koło   Ligi Ochrony Przyrody, Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym – Koło Przyrodnicze, Gimnazjum w Budzisławiu Kościelnym.

Uroczyste podsumowanie zaszczycili swoją obecnością: Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Hanna Grunt – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, wójtowie i burmistrzowie gmin znajdujących się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego, nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w projekcie.

Uroczystość uświetnili swoim występem artystycznym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kleczewie.

Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i podziękowania dla koordynatorów oraz drobne upominki dla uczestników projektu.

Projekt został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Poznaniu.

Małgorzata Walicht

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

 

 

Powiększenie
Kontrast