Aktualności

15 Lut 2018

Piaty etap Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich

3 lutego odbył się piąty etap Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich.  Tradycyjnie od samego rana startowali najmłodsi zawodnicy, którzy ścigali się na dystansach 200m, 500m, 1000m oraz 1500m. Następnie do zmagań przystąpili zawodnicy na dystansach 5 i 10 km a także uczestnicy rywalizacji w dyscyplinie Nordic Walking. We wszystkich biegach wystartowało łącznie prawie 400 zawodników.

Znakomitą formą tego dnia wykazał się startujący na 10 km Bartosz Pawlak. Czas pierwszej pętli, to 18:06. Natomiast całkowity czas pokonania 10 kilometrowej trasy, to 36:42 – co jest nowym rekordem trasy! Pierwszą kobietą na mecie była Małgorzata Wawrzyniak (czas 49:13), której zwycięstwa w całym cyklu nikt już nie odbierze.

Na dystansie 5 kilometrów najlepszy był Miłosz Czechowicz (19:16), natomiast Hanna Wiśniewska (22:36) wygrała rywalizację na tym dystansie wśród Pań.

W rywalizacji Nordic Walking najlepszym zawodnikiem okazał się Roman Woroch a najlepszą zawodniczką Marta Korzeniowska, czym umocnili swoją pozycję klasyfikacji generalnej cyklu.

Tradycyjnie na najmłodszych uczestników zawodów od godziny 9 czekało mnóstwo atrakcji i ciekawostek w Punkcie Edukacji Ekologicznej zorganizowanym przez Nadleśnictwo Łopuchówko oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Kornelia Knioła

Powiększenie
Kontrast