Aktualności

27 Mar 2018

NOC SÓW w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie

16 marca br. Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zorganizował „Noc Sów” – ogólnopolskie wydarzenie prowadzone i koordynowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Program obejmował rozpoznawanie gatunków sów, zapoznanie się z ich biologia, a także metodyką badań i sposobami ochrony tych niezwykłych ptaków. Na to wydarzenie Ośrodek przygotował specjalny wystrój, loterię z nagrodami oraz pamiątkową kronikę.

Po oficjalnym przywitaniu i przybliżeniu idei Nocy Sów odbył się pokaz filmu pt. „Sowy Polski” autorstwa Artura Tabora, następnie przy użyciu prezentacji multimedialnej przedstawiono ciekawostki na temat sów. Uczestnicy wspólnie uczyli się rozpoznawać poszczególne gatunki sów i ich głosy by ostatecznie sprawdzić zdobytą wiedzę o sowach w czasie quizu i rozwiązywania krzyżówki z pytaniami o sowach. Na wszystkich czekały naklejki z sowimi szablonami oraz robione własnoręcznie przez pracowników Ośrodka ołówki z makulatury.

Nie zabrakło także atrakcji skierowanych specjalnie dla najmłodszych uczestników. W „Sowim Zakątku” dzieci mogły pomalować figurki gipsowe przedstawiające uszatkę, wykonać maskę sowy oraz pokolorować wizerunki ptaków.

Na zakończenie odbyło się wyjście terenowe, gdzie przy użyciu nagrań odgłosów terytorialnych, próbowaliśmy zwabić pójdźkę i puszczyka. Zwieńczeniem wydarzenia było ognisko.

Noc Sów odbyła się w OEP w Lądzie po raz drugi –  mamy nadzieję, że wydarzenie to na stałe wpisze się w nasze kalendarze i z roku na rok będzie cieszyło się większym zainteresowaniem. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne edycje!

Agnieszka Kaźmierska

Dorota Kinast

Ewa Borowska

Marzena Cieślewicz

Powiększenie
Kontrast