Aktualności

14 Maj 2019

„Na manowce” do Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy

Zapraszamy do udziału w szóstym spacerze z cyklu „Na manowce”, który odbędzie się 25 maja br. w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”. Zbiórka o godzinie 10:00 na parkingu przy Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Podczas 6-kilometrowego spaceru będziemy mieli okazję poznać walory przyrodnicze leśnego rezerwatu przyrody „Wydymacz”, zachowującego cenne zbiorowiska leśne wraz z chronionymi gatunkami roślin. Obecność na trasie śródleśnego zbiornika i dużego kompleksu stawów rybnych to sposobność do obserwacji fauny wodnobłotnej, w tym ptaków i płazów. Jest to również miejsce występowania kozioroga dębosza zasiedlającego pomnikowe drzewa.

Informujemy, że spacer odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Parków. Jest to okolicznościowy dzień dla obszarów chronionych w całej Europie, który został zapoczątkowany w 1999 r. przez Federację EUROPARC w celu promocji obszarów chronionych. Celebruje utworzenie pierwszych parków narodowych w Europie – zespołu dziewięciu parków utworzonych w Szwecji w 1909 r. „W 2019 roku Europejski Dzień Parków stanowi wezwanie, by połączyć się z przyrodą, by uwidocznić naturalny skarb, który sprawia, że nasze parki są tak wyjątkowe.”

Zgłoszenia na spacer prosimy wysyłać mailowo na adres lednicki@zpkww.pl do 23 maja, po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem .

Radzimy zabrać ze sobą wygodne buty.

Powiększenie
Kontrast