Aktualności

7 Sie 2018

„Letnia Akademia Mediacji” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie

W dniach 25 lipca do 1 sierpnia br. w Ośrodku Edukacji w Lądzie gościliśmy dzieci i młodzież z trzeciej edycji „Letniej Akademii Mediacji”. Grupa biorąca udział w tym projekcie w otoczeniu Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego odbywała warsztaty przyrodnicze oraz na temat mediacji kiedy to praktycznie ćwiczyła swoje umiejętności interpersonalne u boku trenerów.

W trakcie trwania obozu, uczestnicy dowiedzieli się na temat historii dworu w Lądzie, zwiedzili wystawę przyrodniczą oraz posłuchali głosów zwierząt. Poszerzyli swoją wiedzę na temat walorów Nadwarciańskiego PK w czasie prelekcji oraz wycieczki autokarowej jak i posłuchali o istotnym problemie ostatnich lat dotyczącym zmian klimatycznych. Ponadto zwiedzili Klasztor pocysterski w Lądzie oraz przeszli quest przyrodniczo-historyczny z zagadkami dotyczącymi Opactwa Cystersów, Kościoła, parku przydworskiego oraz Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” do Ośrodka przyjechali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Policjanci: asp. sztab. Dariusz Nowicki, dzielnicowy  asp. Zbigniew Janowski. Dzieci i młodzież poznali zasady bezpiecznego zachowania nad wodą oraz poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto uczestnicy mieli okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego. Na zakończenie ulgę w upale przyniósł prysznic z węża strażackiego.

Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

 

Agnieszka Kaźmierska

Katarzyna Jasińska

Ewa Borowska

Powiększenie
Kontrast