Aktualności

24 Maj 2017

Konkurs plastyczny Malowany Dzień Środowiska rozstrzygnięty!

Nagroda główna (ochrona atmosfery) Oliwia KłódczyńskaJednym z działań towarzyszących obchodom Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska jest konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych regionu na plakat promujący ochronę środowiska. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – łącznie wpłynęło 558 prac w 3 kategoriach tematycznych (ochrona atmosfery, wykorzystanie odpadów, energia odnawialna)!Konkurs został zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju. Decyzją jury ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Najlepsze prace w kategorii ochrona atmosfery:
Dobrochna Dostatnia – Szkoła Podstawowa Nr 46 im. Marii Dąbrowskiej w Poznaniu
Klaudia Sabacińska – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Osieczy
Oliwia Kłódczyńska – Zespół Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku

Prace wyróżnione:
Wiktoria Judek – Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym
Kacper Szulc – Szkoła Podstawowa w Tarnowie Podgórnym
Justyna Ciesielska – Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej
Dominika Ratajczak – Zespół Szkół Podstawowa i Gimnazjum w Pawłowicach
Natalia Bielawska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim
Martyna Kucharczyk – Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisko
Mikołaj Retz – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Pile
Aleksandra Wasielewska – Szkoła Podstawowa w Ruchocicach
Agnieszka Szekiełda – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tytusa Działyńska w Kórniku,
Weronika Drabowicz – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Pile
Jakub Łysiak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim

Najlepsze prace w kategorii wykorzystanie odpadów:
Bartosz Kostrzewa – Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa „Szkoły Twórczej Integracji” im. ks. Jerzego Popiełuszki w Milinie
Aleksandra Grygorcewicz – Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wlkp.
Izabela Skowronek – Szkoła Podstawowa w Krzyżu Wlkp.

Prace wyróżnione:
Vanessa Piechocka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzychodzie
Wojciech Pasterski – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim

Najlepsze prace w kategorii energia odnawialna:
Izabela Dudzińska – Szkoła Podstawowa w Ruchocicach
Patryk Pawlak – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Bohaterów Westerplatte z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie
Gracjan Działak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kazimierza Biskupim

Prace wyróżnione:
Nicola Tawrell – Szkoła Podstawowa w Okonku
Julia Mądrawska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzychodzie
Julia Kominek – Szkoła Podstawowa w Kórniku
Natalia Kubisiak – Szkoła Podstawowa nr 65 w Poznaniu
Małgorzata Puchalska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie
Maciej Grochociński – Szkoła Podstawowa w Mieścisku

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie prac, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wybrane prace konkursowe zostaną wyeksponowane 4 czerwca br. na wystawie w trakcie Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.dziensrodowiska.pl. Zapraszamy!

Hanna Nowak

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast