Aktualności

14 Gru 2016

Klub Piechur u kowola i wśród ptaków

Klub-Piechur-u-Kowola-i-wśród-ptaków-2016-1Dnia 13 listopada br. do Przemęckiego Parku Krajobrazowego ponownie zawitali turyści z Klubu Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej „Piechur”, działającego w ramach poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.W pierwszym etapie wycieczki uczestnicy udali się do gospodarstwa agroturystycznego Stara chata u kowola w Kluczewie. Podczas wizyty gospodarz-Krzysztof Pieśniak, kowal z pokolenia na pokolenie przedstawił turystom tajniki sztuki kowalskiej oraz przybliżył dawne tradycje wielkopolskie. Następnie Piechurzy pod przewodnictwem pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego przeszli 5 km Szlakiem Konwalii z Radomierza do Górska. Ostatnim punktem programu była wizyta w słynnej Galerii Ptaków Mariana Murka w Górsku, gdzie można zobaczyć drewniane rzeźby ptaków w skali 1:1 oraz wyjątkowe płaskorzeźby przedstawiające sceny z Pana Tadeusza.

Wyprawa została zorganizowana dzięki współpracy poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Zespołu Parków. Uczestnikom rajdu oraz gospodarzom Starej chaty u kowola w Kluczewie i Galerii Ptaków w Górsku serdecznie dziękujemy za gościnność i mile spędzony czas.

Szymon Fritzkowski

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast