Aktualności

23 Sie 2016

Jubileuszowy Rajd Sobota na rowerze

Jubileuszowy Rajd Sobota na Rowerze 2016 1W sobotę 20 sierpnia br. odbył się V rajd rowerowy „Sobota na rowerze”. W tegorocznej, jubileuszowej edycji imprezy uczestniczyło 150 osób reprezentujących gminy: Wilczyn, Witkowo, Powidz, Ostrowite i Kleczew. Nie zabrakło również  uczestników z Wrześni, Strzałkowa, Gniezna, Pobiedzisk, Poznania, Orchowa, Konina, a nawet Warszawy.Trasa rajdu liczyła około 35 kilometrów. Start miał miejsce w Anastazewie w miejscu zrekonstruowanego dawnego przejścia granicznego z czasów zaborów, gdzie uczestnicy oprócz pakietu startowego otrzymali od organizatorów przypinkę oraz koszulkę. Trasa biegła przez Ostrowo, Przybrodzin, Polanowo i Powidz. Dużą atrakcją dla uczestników rajdu była możliwość zwiedzania 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Meta rajdu znajdowała się przy Domu Kultury w Powidzu, gdzie po rowerowych zmaganiach na wszystkich kolarzy czekała pyszna grochówka.

Impreza została zorganizowana dzięki współpracy Domu Kultury w Powidzu, Stowarzyszenia Rowerowy Wilczyn, Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Magdalena Metler

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast