Aktualności

21 Wrz 2018

III edycja projektu z cyklu „Czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych”

Wzorem lat ubiegłych odbyła się już III edycja projektu z cyklu „Czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych”, skierowana do mieszkańców województwa wielkopolskiego, którzy zechcieli włączyć się w działania na rzecz  zwiększenia liczebności populacji dziko żyjących pszczołowatych. Zrealizowana została przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego we współpracy ze Związkiem Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego, Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Poznaniu oraz Departamentem Edukacji i Nauki UMWW.

Projekt realizowany był w okresie marzec – wrzesień 2018 r.

W tegorocznej edycji projektu brało udział ponad 250 osób, zaangażowani byli nie tylko koordynatorzy projektu i ich uczestnicy – uczniowie, ale również całe rodziny dzieci i młodzieży biorącej udział w projekcie

W ramach projektu uczestnicy wykonali budki przeznaczone do zasiedlenia przez dziko żyjące pszczołowate oraz przygotowali „stołówki” dla dziko żyjących pszczołowatych. Ponadto przeprowadzili obserwacje w okresie kwiecień – sierpień i przesłali opracowania w formie prezentacji multimedialnej z przebiegu projektu.

Spośród nadesłanych prezentacji multimedialnych wyróżniono 10 najciekawszych:

– Szkoła Podstawowa w Ostrowitem – „Pszczołowaci”

 – Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie – „Szkolny Klub Naszej Ziemi”,

– Szkoła Podstawowa w Pobiedziskach – „Pszczeli Przyjaciele”,

 – Szkoła Podstawowa w Złotkowie,

 – Szkoła Podstawowa w Kleczewie,

– Szkoła Podstawowa w Sławoszewku,

– Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym – Koło Przyrodnicze,

– Szkoła podstawowa w Kamionkach – „Kamionkowa pasieka”,

– Szkoła Podstawowa w Koziegłowach,

– Środowiskowy Dom Samopomocy „Gościnni” w Kórniku

4 października br. w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kleczewie, odbędzie się podsumowanie III edycji projektu z cyklu „Czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych”.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji projektu.

 

Małgorzata Walicht

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska

Powiększenie
Kontrast