Aktualności

9 Sty 2017

Grudzień w Przemęckim Parku Krajobrazowym

pttk-poznan-w-prpk-2016-3Dnia 3 grudnia 2016 roku do Przemęckiego Parku Krajobrazowego zawitali turyści z Domu Kultury Bajka w Poznaniu, współpracujący z poznańskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.Na początku wycieczki uczestnicy udali się do gospodarstwa agroturystycznego Stara chata u kowola w Kluczewie. Podczas wizyty gospodarz, Krzysztof Pieśniak, kowal z pokolenia na pokolenie, przedstawił turystom tajniki sztuki kowalskiej oraz przybliżył dawne tradycje wielkopolskie. Następnie turyści pod przewodnictwem pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego odwiedzili kościół Świętego Jana Chrzciciela w Przemęcie oraz 17-metrową, drewnianą wieżę widokową w Olejnicy. Ostatnim punktem programu była wizyta w słynnej Galerii Ptaków Mariana Murka w Górsku, gdzie można zobaczyć drewniane rzeźby ptaków w skali 1:1 oraz wyjątkowe płaskorzeźby przedstawiające sceny z Pana Tadeusza.

Rajd został zorganizowana dzięki współpracy poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Szymon Fritzkowski

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast